Sterowanie Apple HomeKit z KNX
Bawimy się bramką komunikacyjną, łączącą coraz bardziej popularny protokół Apple HomeKit z najlepszym systemem automatyki budynkowej KNX.
Co nam to daje? Proste podpięcie urządzeń wykorzystujących protokół Apple do realizowania zadań wywoływanych przez KNX.
Petarda!
Nowe spojrzenie na wizualizację KNX
Kilkanaście miesięcy temu BASALTE – belgijski producent elementów systemu KNX, wprowadził do swojej oferty serwer wizualizacyjny, który naszym zdaniem plasuje się w pierwszej trójce najlepszych urządzeń tego typu na rynku.
Doświadczenie Belgów wyniesione z wieloletniej działalności integratorskiej, przekłada się na wolne od korporacyjnego ciężaru podejście do projektowanych przez nich urządzeń. Dzięki temu otrzymujemy rozwiązania, które cieszą nowoczesnym designem i zaskakują intuicyjnością obsługi.
Ostatnia aktualizacja serwera umożliwia integrację systemu KNX między innymi z:
– wideodomofonami: 2N, BPT, DoorBird, Gira, Residium, Siedle, TCS,
– telewizorami: LG, Panasonic, Samsung, Sony
– urządzeniami AV: Denon, Integra, Marantz, Onkyo, Pioneer, Yamaha
– kamerami IP
– żarówkami Philips Hue
a także pozwala na bezpośrednią obsługę multiroomowych urządzeń firmy SONOS.
Jeśli dodamy do tego powiadomienia push wyświetlane na naszym telefonie i kilkadziesiąt opcji, zrozumiałych głównie dla nas – integratorów, to otrzymujemy produkt, któremu bardzo mocno kibicujemy i który intensywnie testujemy w naszych domach. Jest naprawdę nieźle!
Więcej informacji na stronie BASALTE
Dajemy 25 lat gwarancji na okablowanie strukturalne!
Alantec, Projektowanie, Sieci strukturalne, uDrem
Miło nam poinformować, że trzech członków naszego zespołu zdobyło uprawnienia do budowy i pomiarów sieci teleinformatycznych opartych na rozwiązaniach Systemu Okablowania Strukturalnego ALANTEC PLUS, objętego 25-letnią gwarancją producenta.
Zapraszamy do korzystania z naszej wiedzy!
Time Lapse dla BBV Systems
Chociaż Inteligentne Domy to nasza główna działalność, to nie ograniczamy się wyłącznie do nich.
Dziś prezentujemy Wam efekt końcowy pomysłu, który realizowaliśmy prawie rok dla jednego z naszych dobrych, wieloletnich klientów: firmy BBV Systems.
Zarząd spółki poprosił nas o wykonanie systemu, który bez względu na warunki pogodowe rejestrowałby proces budowy mostów na krajowej „siódemce”.
Oprócz tego opracowaliśmy i wdrożyliśmy system monitorujący stabilizację podpór podczas nasuwu… ale nie o tym dzisiaj.
Zapraszamy do oglądania (nie bój się włączyć na pełnym ekranie ;)!
Autorzy:
Time Lapse – uDrem
Zdjęcia z drona: Maciej Marszałkowicz / Promulti
Montaż: Michał „Zuza” Zuzański
Lokalizacje:
Jazowa, Górka, Kiezmark, Malbork
uDrem w Radiu Gdańsk
Z okazji Dnia Kobiet mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach red. Włodzimierza Raszkiewicza z Radia Gdańsk, który chciałby rozwiązać pewien specyficzny „problem” małżeński.
Z pewną dozą humoru i na pełnym luzie opowiadamy sobie o inteligentnych domach, ich funkcjach, sterowaniu, a także zahaczamy o nasze żony i roboty.
Życzymy miłego odsłuchu!
Czego nie wiesz o Inteligentnych Domach? cz.1
STEROWANIE SMARTFONEM TO TYLKO DODATEK
W świadomości wielu osób, głównie za sprawą wprowadzających w błąd reklam, utarło się przekonanie, że Inteligentny Dom to taki, w którym główną funkcją jest włączanie światła za pomocą smartfona.
W naszej opinii taki system, to nie jest system Inteligentnego Domu, tylko najdroższa w mieście możliwość załączania światła.
Pomijając fakt, że dużo szybciej i wygodniej jest załączyć oświetlenie używając przycisku, to czy naprawdę ta funkcjonalność w jakikolwiek sposób zwiększa nam „inteligencję” budynku?
W tym miejscu warto zastanowić się czym w takim razie jest Inteligentny Dom.
W naszym przekonaniu na to miano zasługuje budynek, w którym wszystkie zainstalowane w nim podsystemy tj.: ogrzewanie, oświetlenie, wentylacja mechaniczna, rekuperacja, klimatyzacja, rolety i markizy, a także systemy Audio/Video, są spięte w jeden „organizm”, który zarządza nimi w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć komfort mieszkańców przy jednoczesnym obniżeniu comiesięcznych rachunków za media.
Już z tego opisu wynika, że samo sterowanie za pomocą mobilnej aplikacji nie spełnia powyższych warunków.
Więc o co chodzi z tym smartfonem? Otóż dzięki aplikacjom otrzymujemy możliwość monitoringu i dokładnego ustawiania poszczególnych parametrów systemu KNX np.: wymaganego poziomu temperatury w dowolnym pomieszczeniu, definiowania funkcji cyklicznych i czasowych, załączenia symulacji obecności itp.
Dodatkowo smartfon przyda się nam np. podczas zimowych wyjazdów, kiedy opuszczając dom wprowadzamy go w tryb „antyfrost”, który maksymalnie obniżając zapotrzebowanie na ciepło będzie jednocześnie dbał o to, żeby utrzymać temperaturę zapobiegająca przemarzaniu ścian.
Dwa dni przed powrotem z wakacji logujemy się do systemu zainstalowanego w naszym Inteligentnym Domu i podnosimy temperaturę do poziomu „ekonomicznego” (2-4°C poniżej zdefiniowanych warunków komfortowych). System automatyki KNX prześle informację do urządzeń grzewczych, że należy podnieść temperaturę do poziomu ok. 15-17°C.
Zatrzymajmy się tu przez chwilę.
Czy zdarzyło się Wam przed dwutygodniowym wyjazdem wyłączyć ogrzewanie w domu, włączyć je po powrocie, i pomimo tego że po jakimś czasie temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnęła oczekiwany poziom, odczuwaliście dyskomfort cieplny?
Działo się tak z bardzo prozaicznego powodu: meble i ściany nie zdążyły „złapać” temperatury.
Bardzo istotna część ciepła, wpływająca na nasz komfort pochodzi właśnie od nich.
Z tego powodu zawsze instruujemy naszych klientów, żeby pierwszy etap dogrzania budynku uruchomić wspomniane dwa dni wcześniej.
Kilka godzin przed powrotem do domu uruchamiamy ponownie aplikację i przełączamy system w tryb „komfortowy”. Jest to sygnał dla urządzeń grzewczych i siłowników na zaworach listwy rozdzielacza c.o., do podwyższenia temperatury w pomieszczeniach do poziomu, który jest finalnie oczekiwany przez mieszkańców.
W momencie wejścia do domu wita nas przyjemne ciepło, a korzyści wynikające z braku niepotrzebnego ogrzewania Inteligentnego Domu, pojawią się się na najbliższych rachunkach za gaz i energię elektryczną.
Aha… jeszcze jedno: klaskanie w dłonie, żeby włączyć światło, również nie ma nic wspólnego z Inteligentnym Budynkiem.
zdjęcie: materiały prasowe GIRA
Inteligentne Domy – fakty i mity
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane nowoczesną automatyką budynkową na nasz wykład pt.:
„INTELIGENTNE DOMY – FAKTY I MITY”.
Porozmawiamy o tym czym tak naprawdę są Inteligentne Budynki, i dlaczego reklamy nas okłamują.
Spotkanie odbędzie się przy okazji Dnia Otwartego PPNT w dniu 18 listopada, w sali F0.017 budynku IV o godz. 1100.
Zapraszamy!
firma uDrem została członkiem CEDIA!!!
Wreszcie się doczekaliśmy!
Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że firma uDrem została członkiem CEDIA – Custom Electronic Design & Installation Association.
W chwili obecnej CEDIA zrzesza 3500 firm na całym świecie, w tym 15 z Polski, spełniających najwyższe międzynarodowe standardy projektowania i wykonawstwa oferowanych systemów.
Jest to dla nas tym bardziej nobilitujące, że dołączyliśmy do CEDIA jako pierwsza firma z północnej Polski, i trzeci integrator KNX w naszym kraju!
W tym miejscu szczerze dziękujemy firmom FD-Tech i Tech Evolution, których szefostwo (pomimo tego, że na wielu płaszczyznach jesteśmy dla siebie konkurencją), doceniło jakość naszej pracy i zarekomendowało nas w CEDIA, dzięki czemu dziś możemy się cieszyć z członkostwa w tej prestiżowej organizacji.
Mamy już 400 producentów KNX!
Organizacja Konnex ogłosiła, że za sprawą firmy OSRAM została przekroczona liczba 400 producentów urządzeń w standardzie KNX.
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku liczba firm, wspierających ten standard przekroczy pół tysiąca!
Zapraszamy na seminarium z projektowania KNX i prezentację oferty BASALTE
Wraz z dystrybutorem belgijskiego producenta przycisków KNX
zapraszamy na seminarium pt.:
Jak Inteligentne Rozwiązania wpisują się w Twoje projekty?
Spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godz. 11:00 w PPNT. Wstęp wolny.
W trakcie dwugodzinnego spotkania:
- porozmawiamy o tym czym jest, i czym nie jest Inteligentny Budynek,
- przedstawimy koncepcję systemów multiroom i ich integracji z instalacją Inteligentnego Budynku,
- zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane przyciski KNX firmy Basalte i pokażemy jak działają w praktyce,
- posłuchamy wykonywanych na indywidualne zamówienia kolumn głośnikowych firmy QBA,
- wymienimy się uwagami i propozycjami dotyczącymi Inteligentnych Budynków w naszym regionie.
Zapraszamy architektów, klientów i wszystkie osoby zainteresowane tematyką Inteligentnych Budynków
Ze względu na przewidywany catering, prosimy o rejestrację.
OBIECUJEMY NIE UŻYWAĆ TECHNICZNEGO ŻARGONU